Serdecznie zapraszamy na Piknik z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dogoterapii. Piknik będzie odbywać się w dniu 19 czerwca 2016 r. w godzinach 11:00 - 16:00 na Polu Mokotowskim.

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Dogoterapii to święto przyjaźni z naszymi czworonożnymi towarzyszami w pracy i życiu. Wydarzenie powstało z chęci promowania terapii i aktywności w towarzystwie psa, ale także upowszechniania szerzej rozumianego szacunku i pozytywnego nastawienia do tych wyjątkowych zwierząt. W ubiegłych latach Piknik z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dogoterapii cieszył się dużym zainteresowaniem, z sukcesem udało nam się zorganizować imprezę pełną radości i rodzinnej atmosfery. Środek lata, pozytywni ludzie i merdające ogony – to nasz sekretny przepis na udany dzień.

W tym roku zaplanowaliśmy profesjonalne pokazy wytrenowania i posłuszeństwa psów pracujących. Pokażemy Państwu próbkę ich pracy oraz postaramy się przybliżyć różnorodne rodzaje aktywności psów pracujących w dogoterapii (w edukacji, z seniorami, z dziećmi, z osobami niepełnosprawnymi). Zaprosimy także (szczególnie najmłodszych gości) do samodzielnego spróbowania kontaktu z naszymi psami podczas ćwiczeń z publicznością. Podczas imprezy będzie można porozmawiać o dogoterapii z całą załogą naszego stowarzyszenia – specjalistami w swoim fachu.

Oprócz części pokazowo-ćwiczeniowej dotyczącej dogoterapii zapewnimy różnorodne atrakcje związane z naszymi czworonożnym przyjaciółmi. Zaprosimy Państwa na pokazy obedience, pokaz umiejętności psów na piłkach oraz pokazy i konkursy agility. Będzie również okazja do sprawdzenia się w konkursach za które nagrodzimy Państwa upominkami.

W imprezie rokrocznie biorą udział inne stowarzyszenia oraz fundacje, które otaczają swoją opieką zwierzęta potrzebujące. Nasi goście będą mogli zapoznać się z psami schroniskowymi, które podczas wydarzenia będą wyglądać za wymarzonym domem i polecać się do adopcji. Największą radością jest, gdy w Dniu Dogoterapii odnajdują nowego opiekuna. Wtedy nasze wydarzenie to w pełni tego słowa znaczeniu, także Święto Psa.

W Pikniku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dogoterapii wezmą udział także parzystokopytni przyjaciele – konie. Konie znane są jako znakomici terapeuci, a hipoterapia znana jest ze swej dobroczynnej działalności na zdrowie i sprawność człowieka. Jest to więc doskonała okazja by bliżej poznać te zwierzęta, jeśli ktoś nie miał okazji, także zaznać jazdy na tych przyjaznych człowiekowi stworzeniach.

Wszystkie te atrakcje, o czym przypominamy nieustannie w naszej pracy, odbywają się i odbędą w atmosferze poszanowania dobrostanu zwierząt. Jest to dla nas priorytet, o którym z pewnością opowiemy również nieraz tego dnia.

 Piknik z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dogoterapii to także okazja do spotkania znanych i lubianych, którzy jako przyjaciele zwierząt, wesprą nas swoją obecnością. O udziale naszych gwiazd informować będziemy na naszym profilu na facebook’u, gdzie znajdziecie Państwo opisy także wielu innych atrakcji, które będą na Państwa czekały tego dnia na Polach Mokotowskich, m.in : pierwsza pomoc lub profesjonalne sesje fotograficzne dla Waszych psów!

Zapraszamy na Facebooka. Znajdziecie tam Państwo także stronę wydarzenia na facebook’u. Zachęcamy do śledzenia i bycia na bieżąco z najnowszymi wieściami o Pikniku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dogoterapii!


INFORMACJA DLA ORGANIZACJI

Organizacje zainteresowane wzięciem udziału w Pikniku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dogoterapii prosimy o pobranie i wypełnienie formularza rejestracyjnego i odesłanie go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.