You are here: HomeDziałaniaKonferencjeKonferencjezrealizowane konferencjeKonferencja „Dogoterapia w terapii osób z chorobą Alzheimera” 11 grudnia 2015 r.

Konferencja „Dogoterapia w terapii osób z chorobą Alzheimera” 11 grudnia 2015 r.

W dniu 11 grudnia 2015 r. odbyła się Konferencja "Dogoterapia w terapii osób z chorobą Alzheimera" poświęcona wykorzystaniu wsparcia psów w terapii osób w podeszłym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem osób z chorobą Alzheimera. Konferencja stanowiła podsumowanie realizowanego przez Stowarzyszenie projektu "Dogoterapia dla seniorów". Oprócz doświadczeń SZL, podczas konferencji przedstawione zostanły światowe badania naukowe i projekty, w których psy wspomagały osoby chore na Alzheimera. Odbyła się także prelekcja naszego zagranicznego gościa - Marianne Raa - terapeutki z Norwegii, która pracuje z seniorami metodą dogoterapii już od 6 lat. Podczas konferencji Marianne podzieliła się swoimi doświadczeniami, a także przedstawiła materiał filmowy z zajęć. 

Interesującą prelekcją na konferencji będzie także przegląd światowych projektów dogoterapeutycznych skierowanych do seniorów. Prelegentem będzie profesor Wojciech Pisula - polski psycholog, profesor zwyczajny w Instytucie Psychologii PAN, Przewodniczący Rady Naukowej Instytutu. Wcześniej wieloletni pracownik Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się psychologią porównawczą, psychologią i etologią zwierząt. Członek Krajowej Komisji Etycznej do Spraw Doświadczeń na Zwierzętach.

Podczas konferencji doświadczeniami z pracy z osobami z chorobą Alzheimera podzielą się dogoterapeuci ze Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom, którzy od kwietnia 2015 współpracują z Centrum Alzheimera. Opowiemy także o pracy z seniorami z zaburzeniami psychicznymi - na podstawie doświadczeń terapeutycznych w "Słonecznym Domu". 

Zespół Centrum Alzheimera przedstawi najważniejsze informacje o tej chorobie oraz zalecenia terapeutyczne, a także przegląd interesujących metod terapii i wsparcia osób z chorobą Alzheimera. 

Program konferencji

9:30 Rejestracja gości
10:15 Otwarcie konferencji, przedstawienie programu
10:30 „Dogoterapia dla seniorów” - przedstawienie projektu, podsumowanie działań w Centrum Alzheimera - mgr Magdalena Nawarecka-Piątek 
11:00 „Słoneczny dom” - podsumowanie działań – mgr Małgorzata Kozłowska
11:15 Przerwa kawowa
11:30  Choroba Alzheimera – rozpoznanie i rekomendacje terapeutyczne
12:15 Wykorzystanie psów w terapii osób z chorobą Alzheimera na świecie – prof. Wojciech Pisula
13:15  lunch
14:00 Dogoterapia w pracy z seniorami - doświadczenia norweskie Marianne Raa
15:00 Materiał filmowy z Norwegii
15:30 Panel dyskusyjny
16:00 Zakończenie konferencji

 

Warunki uczestnictwa: 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane poruszaną tematyką, szczególnie członków i wolontariuszy organizacji dogoterapeutycznych oraz pracowników instytucji zajmujących się wspieraniem osób w podeszłym wieku. 

Prosimy zgłaszać się za pomocą formularza poniżej (po kliknięciu w obrazek lub w link), a następnie oczekiwać informacji o przyjęciu zgłoszenia. Zespół Stowarzyszenia ds. rekrutacji będzie weryfikował zgłoszenia, istotna jest także kolejność zgłoszeń. 

 

Szanowni Państwo, 
Informujemy, że w dniu 29 listopada zamknęliśmy przyjmowanie zgłoszeń na konferencję, ponieważ wyczerpał się limit miejsc. Obecnie przyjmujemy zgłoszenia na listę rezerwową. Osoby z listy rezerwowej zostaną powiadomione o ewentualnym przyjęciu najpóźniej do dnia 9 grudnia. 
Osoby, które dostały już wstępne potwierdzenie przyjęcia, prosimy o monitorowanie maila. Najpóźniej do dnia 1 grudnia otrzymają państwo prośbę o potwierdzenie swojej obecności. Odpowiedź na tego maila będzie KLUCZOWA, jeżeli chodzi o wpisanie na listę uczestników.

 

 

Zarejestruj się na konferencję za pomocą formularza on-line.