You are here: HomeKursyDla psów

Dla psów

Szkolenie psa jest w Stowarzyszeniu powiązane ze szkoleniem przewodnika, ponieważ wiemy, że na zajęciach pracuje zespół - PIES i jego CZŁOWIEK. Zarówno dla psów, jak i dla ludzi przewidziane są odpowiednie kursy i szkolenia nw różnych poziomach, które umożliwiają podjęcie profesjonalnej pracy - zarówno jako wolontariusz, jak i profesjonalny terapeuta.

1. Sesje ewaluacyjne

Sesje ewaluacyjne to spotkania, podczas których oceniamy czy pies ma odpowiednią psychikę i umiejętności do pracy w terapii, edukacji, lub na zajęciach wizytujących.  Ocena jest dostosowana do wieku psa – psy młode (poniżej 24 miesięcy) nie mogą podchodzić do egzaminów oraz testów predyspozycji.
Specjalnie dla szczeniąt i młodzieży przygotowaliśmy właśnie ewaluację – obserwację psa w nowych dla niego warunkach, pod kątem chęci do interakcji z człowiekiem oraz pewności siebie psa. Sprawdzamy, czy pies czuje się dobrze w nowym miejscu, czy jest zainteresowany osobami obecnymi na sali, czy i jaką ma relację ze swoim przewodnikiem.
Młodzież, która pozytywnie przejdzie ewaluację może uczestniczyć (pod okiem naszych doświadczonych instruktorów) w zajęciach w placówkach – jednak nie jako pies pracujący, a jedynie „pies uczący się”. Psy takie wchodzą na krótkie odwiedziny (5-15 min w zależności od wieku i umiejętności) i wykonują jedynie określone przez instruktora zadania, najczęściej z niewielkim kontaktem z podopiecznymi.

Zapisz się z psem na ewaluację/egzamin 30 czerwca 2018r.!

Ewaluacja jest płatna 100 zł. Obejmuje ok 40 min obserwacji i rozmowy z przewodnikiem, po której przewodnik otrzymuje ustną informację o dalszych możliwościach szkolenia/pracy z psem.

Dla wolontariuszy Stowarzyszenia przewidziane są zniżki ceny ewaluacji, które zależą od aktywności w pracy na rzecz organizacji.

2. Testy predyspozycji  i egzaminy

Testy są opracowane dla dorosłych psów. Dorosły pies to taki, który ukończył 24 miesiące i jest dojrzały psychicznie – gotowy do pracy, stabilny, odporny na stres. Zdarza się, że psy dojrzewają nieco wcześniej lub później, ale 24 miesiące zwykle jest bezpieczną granicą. Ponieważ w Stowarzyszeniu zakładamy także, że (ze względu na dobrostan psa) pies pracujący musi być dorosły, nie ma sensu testować i egzaminować go wcześniej.  Ewaluacje i obserwacje, które są prowadzone, dają wystarczające informacje potrzebne do dalszego prowadzenia psa.
Testy i egzaminy są prowadzone kilka razy w roku. Terminy na rok 2018:
27 stycznia – ewaluacja dla psów młodych
24 marca – ewaluacje, testy i egzaminy
30 czerwca – ewaluacja dla psów młodych
20-21 października – ewaluacje, testy i egzaminy

Zapisz się z psem na ewaluację lub egzamin 30 czerwca 2018 r.!

Ewaluacja jest płatna dla psów spoza Stowarzyszenia. Obejmuje ok 40 min obserwacji i rozmowy z przewodnikiem, po której przewodnik otrzymuje ustną informację o dalszych możliwościach szkolenia/pracy z psem.

Testy i egzamin na psa wizytującego są płatne 200 zł. Po egzaminie pies otrzymuje certyfikat Psa wizytującego, a jego przewodnik  po zaliczeniu egzaminu po kursie 1 stopnia - certyfikat Zespołu Wizytującegoa.

Dla wolontariuszy Stowarzyszenia cena ewaluacji i testów zależy od aktywności w pracy na rzecz organizacji.

3. Socjalizacja

Socjalizacja to proces budowania pewności siebie u psów w różnych sytuacjach. Jednym z jej elementów jest przyzwyczajanie psa do sytuacji zajęciowej oraz nauczenie go, że w momencie wejścia do placówki czy odwiedzania podopiecznych można być spokojnym, pewnym siebie i skupionym.  Aby wejść na zajęcia na socjalizację, pies musi mieć za sobą – odpowiednią do wieku – ewaluację. Instruktor prowadzący odpowiada za dobranie odpowiedniej placówki oraz ćwiczeń, które pies wykona.  Zwykle taka sesja trwa nie więcej niż 15 min, aby pozostawić w psie poczucie, że odwiedziny były naprawdę super i że koniecznie chce tam wracać :)

Socjalizacja jest bezpłatna dla psów które przejdą ewaluację/testy.

4. Cykliczne szkolenia

Szkolenia dla psów współpracujących ze Stowarzyszeniem odbywają się raz na dwa tygodnie i są prowadzone na kilku poziomach – od bardzo podstawowego, do bardzo zaawansowanego. Dodatkowo prowadzone jest szkolenie e-learningowe które wspiera cykliczne treningi i motywuje do codziennej pracy. Szkolenie jest płatne 50 zł za spotkanie, ale dla aktywnych wolontariuszy przewidziane są nawet 100% zniżki.
W sprawie szkoleń prosimy o kontakt z Magdaleną Nawarecką - 606 489 555

5. Regulamin nagród

Dla wolontariuszy, którzy aktywnie wspierają pracę Stowarzyszenia przewidziane są nagrody w postaci zniżek na kursy i szkolenia dla psów i kotów.

Pobierz regulamin