You are here: HomeKursySeminariaKursySeminariaSeminaria nadchodząceSeminarium "Trening z psem pracującym w dogoterapii"

Seminarium "Trening z psem pracującym w dogoterapii"

Seminarium "Trening z psem pracującym"

Dwudniowe praktyczne seminarium dotyczące umiejętności psa pracującego jako pies wizytujący i wspomagający zajęcia terapeutyczne. Kurs prowadzony jest przez trenerów z Norwegii.

 

Termin szkolenia: 12-13 stycznia 2019 r. 9.00-17.00 (sobota-niedziela)

Zapisz się na seminarium przez formularz zgłoszeniowy

 

Zapraszamy na dwudniowe seminarium poświęcone pracy psów terapeutycznych. Seminarium organizowane jest przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom przy partnerskim wsparciu Dyrebar Omsorg (d/Antrozoologiesenteret) z Norwegii. Obie organizacje są członkami IAHAIO – międzynarodowej parasolowej organizacji zrzeszającej instytucje działające w obszarze AAI.

Jaki jest cel seminarium?

Praktyczne aspekty pracy psa podczas zajęć, z uwzględnieniem zarówno potrzeb pacjenta (skuteczność terapii) jak i potrzeb psa (zachowany dobrostan). Podczas zajęć będzie możliwość rozwiązywania problemów pojawiających się podczas treningu i pracy z psem. Zakres i rodzaj ćwiczeń będzie dostosowany do potrzeb i problemów zespołu.

Prowadzący seminarium:

Line Sandstedt – dyrektorka Dyrebar Omsorg w Norwegii, trenerka psów norweskiego kennel klubu trenerka psów z dwudziestopięcioletnim stażem. Jest autorką norweskich standardów prowadzenia terapii z udziałem psów promowanych przez ministerstwo zdrowia. Specjalizuje się w szkoleniu psów do zajęć terapeutycznych, edukacyjnych oraz wizytujących, czynnie działa także w psich sportach – obedience oraz polowaniach.

Mari-Louise Asp - trenerka psów norweskiego kennel klubu, pracownik opieki społecznej, z wieloletnim doświadczeniem w zakresie interwencji wspieranych przez zwierzęta, psy i konie. Ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w szkole, opiece zastępczej i terapii środowiskowej w Bufetat. Pracuje jako trener psów od 2000 roku.

Wariant A (dla wszystkich uczestników z psami) - 750 zł:

  • udział w 2 dniach seminarium (2 wejścia po 25 minut), zajęcia będą prowadzone równolegle przez dwie trenerki, każdego dnia każdy pies ma po jednym wejściu do jednej trenerki
  • pozostali uczestnicy w tym czasie mają możliwość obserwacji treningu

Wariant B (dla wszystkich uczestników bez psów) - 300 zł:

  • udział w 2 dniach seminarium w charakterze obserwatora

Zapisz się na seminarium przez formularz zgłoszeniowy

Sobota - Niedziela:
9.00-17.30 - seminarium z psami - trening umiejętności niezbędnych na zajęciach, każdy zespół - 2 wejścia, przerwa obiadowa 12.40-13.40, przerwa kawowa 10.40-11.00, 15.20-15.40

Na początku każdego wejścia prosimy o krótkie przedstawienie stopnia wyszkolenia zespołu i zreferowanie problemów do treningu.

Psy nie ćwiczące w czasie seminarium muszą przebywać w klatkach albo poza salą seminaryjną. Prosimy o pamiętaniu o wodzie dla psów, smakołyków, zabawek oraz innych akcesoriów używanych podczas pracy a szczególnie tych, które mogłyby być przydatne podczas trenowanych sytuacji.

W cenie seminarium zawiera się niewielki poczęstunek, kawa , herbata. Podczas pierwszej przerwy będziemy zbierać zamówienia na obiad, prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty

 

Spotykamy się w Centrum Alzheimera w Warszawie, al. Wilanowska 257

Zapisz się na seminarium przez formularz zgłoszeniowy