You are here: HomeKursySeminariaKursySeminariaSeminaria zakończonePies w zespole terapeutycznym

Pies w zespole terapeutycznym

Seminarium o psach i "dla" psów. Skupimy się na roli i umiejętnościach psa, który swoją pracą ma wspierać proces terapii i/lub edukacji. Seminarium daje wiedzę na temat umiejętności koniecznych dla zespołów pracujących jako zespoły wizytujące, jest to też pierwszy krok do pracy jako wsparcie terapii czy edukacji. Seminarium jest obowiązkowym elementem szkolenia zespołów wizytujących i terapeutycznych

Termin:

28-29 kwietnia 2018 r. 

egzamin 22 lipca 2018

 

Dla kogo jest ten kurs?

 • dla przewodników psów
 • dla osób zdecydowanych, ze chciałyby wraz z psem prowadzić zajęcia

Jakie są cele kursu: 

 • przekazanie uczestnikom wiedzy o tym, jak powinien zachowywać się pies podczas różnych rodzajów zajęć (terapeutycznych i edukacyjnych)
 • pokazanie metod szkolenia i osiągania założonych celów w pracy z psem
 • wstępna obserwacja psów pod kątem odpowiednich predyspozycji do pracy
 • danie przewodnikom informacji zwrotnej dotyczącej koniecznych do wypracowania elementów
 • przekazanie informacji niezbędnych na egzaminie na Zespół Wizytujący 

Seminarium jest pierwszym krokiem, po którym możliwe są dwie różne ścieżki: wyjazd na obóz lub egzamin na psa wizytującego.

Pierwszy dzień to przede wszystkim wykłady i warsztaty: o teorii uczenia się, o roli emocji zarówno w procesie nauki, jak i efektywnej pracy, o sposobach wyciszania psa i zapewniania mu wysokiego komfortu pracy. Pokażemy filmiki zarówno szkoleniowe, jak i egzaminacyjne, które ułatwią zrozumienie zadań stawianych przed psem. Drugi dzień do całodzienne seminarium szkoleniowe z psami. Każdy zespół wchodzi na ok 15minutowe  sesje, podczas których rozpoczynamy uczenie konkretnych zachowań. Dostosowujemy metodę do każdego psa i dajemy wskazówki jak pracować w przyszłości. Dzięki temu, kończąc seminarium, zespoły są wyposażone w wiedzę do dalszej pracy w domu.

Co potem?

 1. Kurs I stopnia. Po kursie przewodnik zdaje egzamin, pies zdaje na Psa Wizytującego. Jeżeli człowiek i pies zdadzą swoje egzaminy, zespół otrzymuje legitymację Zespołu Wizytującego. 
 2. Obóz dogo: Wyjazdowy zaawansowany kurs dla zespołów człowiek - pies. Podczas obozu będziemy szlifować umiejętności psa, jak i rozwijać kompetencje przewodnika - zarówno w zakresie pracy z psem, jak i pracy z podopiecznymi. Obóz jest też doskonałą formą spędzenia aktywnych i twórczych wakacji - ogromna dawka wiedzy w pięknych okolicznościach przyrody na Mazurach. Obóz kończy się egzaminem dla zespołów.  Dowiedz się więcej o obozie! 
  Wyjazd z nami na obóz daje możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia samodzielnych zajęć z udziałem psa. Pokazujemy metodykę pracy, uczymy tworzenia scenariuszy, dopasowania ich nie tylko do uczestników zajęć, ale także do możliwości i potrzeb psa. Osoby, które ukończą u nas pełną ścieżkę edukacyjną - kurs I i II stopnia - mogą pracować ze swoimi psami w różnych typach placówek. Seminarium jest elementem kursu II stopnia.

  LUB
 3. Egzamin - weekendowy zjazd po 4 miesiącach pracy własnej. Sprawdzimy umiejętności i kompetencje zespołu do pracy podczas zajęć w placówkach. Jest to ścieżka dla osób, które nie chcą u nas zdobywać pełnej edukacji, a jedynie skupić się na umiejętnościach swojego psa. Ta droga kończy się egzaminem dla psa, po którym certfikat psa wizytującego- czyli wspierającego terapię, lub uczestniczącego w wizytach w placówkach - np w domu seniora lub w szpitalu. Jest to też pierwszy krok, którego wymagamy od zespołów, które chcą pracować w ramach naszego Stowarzyszenia. 
Zjazd I Praca własna Zjazd 2 - egzamin
Dzień 1 to 8 godzin wykładów i warsztatów wprowadzających w zasady pracy z psem. Na zajęciach dowiesz się m.in. czego oczekujemy od psów na egzaminie końcowym oraz jakie są  istotne kwestie przygotowania psa do pracy.
Dzień 2 to seminarium z psami. Będziemy ćwiczyć wejścia indywidualne każdego zespołu człowiek-pies oraz wprowadzimy elementy wymagane na egzaminie. Będziemy wstępnie obserwować psa oraz udzielimy wskazówek do dalszej pracy własnej.
Otrzymasz od nas materiały
e-learningowe, które pomogą Ci w samodzielnej pracy. To również czas na szkolenie psa we własnym zakresie lub pod superwizją instruktora.

Dzień 1 to seminarium z psami. Będziemy ćwiczyć wejścia indywidualne każdego zespołu człowiek-pies i wprowadzać ostatnie poprawki przed egzaminem.

Dzień 2 to Egzamin dla zespołów sprawdzający umiejętności. Po zdanym egzaminie możecie, jako zespół, dołączyć do Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom i jako wolontariusze uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez instruktorów, lub samodzielnie pracować jako zespół wizytujący.

 

Uwaga! Aby podejść do egzaminu, pies powinien mieć skończone 24 miesiące. Na obóz mogą jechać psy młodsze i brać udział w szkoleniach, jednak z egzaminem czekamy do pełnoletności.

Jest możliwość wzięcia udziału w seminarium majowym i nie podchodzenia do egzaminu. Jest to opcja dla zespołów bardzo początkujących lub... bardzo młodych. Jeżeli pies w sierpniu ani we wrześniu nie będzie spełniał kryterium wieku, a już chcecie zacząć się szkolić, jest to dobry pierwszy krok. Na seminarium przekażemy nie tylko konkretne informacje o tym, CO pies ma umieć, ale pokażemy JAK tego nauczyć w sposób dopasowany do każdego z zespołów.

 

Koszt seminarium i egzaminu: 600 zł

Koszt seminarium bez egzaminu: 300 zł
dla uczestnika bez psa: 170 zł

Seminarium jest elementem szkolenia I i  II stopnia i zawiera się w ich cenie. 

 1. ZAPISZ SIĘ NA SEMINARIUM