You are here: HomeWolontariatDowiedz się więcej

Wolontariat

Wszystkie ręce, łapy, łapki na pokład czyli o wolontariacie w Stowarzyszeniu

Niezależnie od tego czy chcesz współpracować z nami wraz ze swoim psem, kotem czy samodzielnie - zapraszamy.
Wiedz, że chociaż praca stowarzyszenia opiera się głównie na zespołach zwierzęco-ludzkich to równie ważną częścią stowarzyszenia są osoby działające bez zwierząt. Nieustannie się rozwijamy i choć patrzymy z satysfakcją na to co już zostało zrobione – nie zamierzamy się zatrzymywać. Wciąż pozostają projekty do zaplanowania, pomysły do wymyślenia i cele do zrealizowania.

Jeśli masz psa/kota lub planujesz go mieć
Jeśli masz psa/kota lub planujesz go mieć, żeby zacząć pracę w terapii z udziałem zwierząt, zapewnimy Ci odpowiednie wsparcie wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Prowadzimy szkolenia, kursy oraz zajęcia praktyczne pod superwizją.  Tworzymy niepowtarzalny klimat nauki i pracy, który warto poznać.  Dajemy wsparcie w sprawach zwierzęcych i ludzkich, oraz możliwość rozwoju pod okiem profesjonalistów.

Jeśli nie masz zwierzęcia
Jeśli nie masz zwierzęcia, możesz pomagać w zapleczu Stowarzyszenia, bez którego praca terapeutyczna nie byłaby możliwa. Możesz także uczestniczyć w zajęciach jako obserwator i w ten sposób uczyć się technik pracy terapeutycznej. Możesz pomagać w dokumentowaniu pracy Stowarzyszenia, przygotowywać materiały audiowizualne, robić zdjęcia, pomóc nam w organizowaniu wydarzeń, rozwoju mediów społecznościowych, fundrisingu, współpracy międzynarodowej czy w pracy nad projektami. Możesz dołączyć do jednego z naszych wolontariatowych zespołów tematycznych i nie tylko współtworzyć organizację, ale również uczyć się i rozwijać. Oczywiście, jeśli masz własny pomysł, przyszło Ci do głowy co, co mógłbyś dla nas lub wspólnie z nami zrobić, chętnie posłuchamy.

Jeśli czujesz się w czymś dobry, chcesz się rozwijać, masz pomysł w czym mógłbyś wesprzeć nasz zespół - wszystkie ręce, łapy, łapki na pokład i do dzieła!

Można u nas odbyć praktyki wolontariackie. Wystawiamy zaświadczenia i rekomendacje, a każdemu służymy indywidualnym wsparciem.

Jak zacząć?

1. Wypełnij formularz, który znajdziesz tutaj.

2. Przyjdź na spotkanie informacyjne dla wolontariuszy. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na facebooku, gdzie pojawiają się szczegóły tych spotkań. Zapraszamy!

Wcześniej napisz do Jakuba Farkowskiego -  Koordynatora wolontariatu, że się wybierasz:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
fb: Jakub Farkowski

Masz pytania?
Napisz do nas:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.